Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины Частная медицина и реформа здравоохранения Украины
Форум посвящён вопросам развития в Украине частной медицинской практики

Отслеживаемые темыОтслеживаемые темы   FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 RSSПодписка на новые темы   ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Про пенсії для лікарів-ФОП

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Права медработников
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Александр Бабушкин

Сообщение: #1   СообщениеДобавлено: Чт Дек 24, 2015 1:19 pm    Заголовок сообщения: Про пенсії для лікарів-ФОП Ответить с цитатой

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України)
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7

Копія: Газета «Ваше здоров‘я»
04211, м. Київ, а/с 138

Лікаря (ФОП) Бабушкіна Олександра Аврамовича

14005, м. Чернігів, вул. Київська, 5, кв. 1

Тел..: 0462-936226; 097-0017623

Заява.

Згідно Закону України "Про звернення громадян" N 393/96-ВР від 02.10.1996 прошу надати відповідь, чому при виході на пенсію лікарю, працюючому, як фізична особа підприємець (ФОП) за ліцензією з виду діяльності «Медична практика» пенсійним фондом не враховується медичний (лікарський) стаж, а тільки стаж підприємця?

Особисто – працюю за ліцензіями з Медичної практики з 30.04.1992 року. В ЄДР тільки один запис – «Вид діяльності: 85.12.0 Медична практика». З 25 вересня 2015 р. (60 років) подав заяву в Пенсійний фонд на отримання пенсії.

Чому медичному персоналу державних та приватних медичних закладів зараховується медичний стаж, записаний в трудових книжках, а лікарів-ФОП, у яких немає такого запису, не рахують, як медиків, не враховують наявність ліцензії?

Ми наглядно бачимо юридичний нонсенс: якщо лікар побажає вийти на пенсію при 20 (для жінок) чи 25-річному (для чоловіків) стажі, то, згідно законодавства, це можливо, але при умові, що він не буде працювати на пенсії за спеціальністю в лікувальних закладах усіх форм власності чи приватно-практикуючим лікарем-ФОП. Тобто, в останньому випадку Держава юридично рахує приватно-практикуючого ФОП медиком, а при виході лікаря-ФОП на пенсію (за віком, чи за медичним стажем) його право на отримання її ігнорується.

Як вирішити проблему соціальної нерівності державних і приватно-практикуючих лікарів? Прошу передати мою заяву, також, і в відділ по реформуванню охорони здоров’я для вирішення цієї несправедливості. Як можна декларувати європейські реформи, європейські цінності, в т.ч. і розвиток приватного сектору медицини без радикальних змін в правовій площині з цього питання? Моє бачення, що проблему можна вирішити, якщо визначитися, хто буде робити відповідний запис до трудової книжки лікаря-ФОП (управління ОЗ чи Податкова, чи орган соц.. захисту, чи пенсійний фонд…).

Прошу розглянути цей запит та надати відповідь.

12.10.15 ____________ /Бабушкін О.А./

Для об'єктивності надаю відповідь на перший запит до МОЗу від 12.10.15 з приводу пенсій лікарям-ФОП.

МОЗ України
14.12.2015 № 19.1-10-Б-13551-894/14152-зв
для Бабушкін О.А., вул. Київська, 5, кв. 1; м. Чернігів, 14005

Міністерство охорони здоров'я України розглянуло Ваше звернення щодо деяких питань пенсійного забезпечення лікарів - фізичних осіб - підприємців і у межах компетенції повідомляє.
Пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:

з 01.04.2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
з 01.04.2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
з 01.04.2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
з 01.04.2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
з 01.04.2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
з 01.04.2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
з 01.04.2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
з 01.04.2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
з 01.04.2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
з 01.04.2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
Перелік закладів і установ охорони здоров'я і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі - Перелік), згідно з яким до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується, зокрема, періоди роботи в лікарняних закладах на посадах лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад).
При цьому, згідно з приміткою 2 Переліку, робота за спеціальністю в установах і на посадах, передбачених цим Переліком, дає право на пенсію незалежно від форм власності або підвідомчої підпорядкованості закладів і установ охорони здоров'я.
Відповідно до ст. 16 Основ законодавства про охорону здоров'я, заклади охорони здоров'я створюються підприємствами та організаціями з різними формами власності, а також приватними особами за наявності належної матеріально-технічної бази та кваліфікованих працівників.
Таким чином, до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховуються періоди роботи на посадах лікарів та середнього медичного персоналу у закладах охорони здоров'я (незалежно від форми власності), за умови акредитації таких закладів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 765 "Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров'я".

Заступник Міністра ---- (підпис)---- Ігор Перегінець

вик. Зазовська Л.П. (телефон)

Последний раз редактировалось: Александр Бабушкин (Сб Янв 23, 2016 11:20 am), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Александр Бабушкин

Сообщение: #2   СообщениеДобавлено: Чт Дек 24, 2015 1:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України)
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7

Копія: Верховна Рада України
Голові Комітету з питань охорони здоров"я
Богомолець О.В.
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 5

Лікаря (ФОП) Бабушкіна Олександра Аврамовича
14005, м. Чернігів, вул. Київська, 5, кв. 1
bab@ok.net.ua
Тел..: 0462-936226$ 097-0017623

Заява.
Дякую за відповідь (від 14.12.2015 за № 19.1-10-Б-13551-894/14152-зв, вик. Зозовська Л.П.) на моє звернення щодо деяких питань пенсійного забезпечення лікарів-ФОП. Можливо, із-за недостатніх меж компетенції МОЗу, чи із-за неповного інформування Вас у попередньому зверненні, на питання, що мене цікавлять я не отримав повноцінної, необхідної мені відповіді.

Тому, згідно Закону України "Про звернення громадян" N 393/96-ВР від 02.10.1996 (Стаття 5 в редакції Закону № 577-VIII від 02.07.2015, яка набрала чинності з 28.10.2015, дивись http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр ) прошу надати відповіді:

1. Чому при виході на пенсію за віком лікарю, відповідної кваліфікації, працюючому, як ФОП (фізична особа-підприємець) за ліцензією з виду діяльності «Медична практика», в приватному медичному кабінеті, який не входить до переліку закладів охорони здоров’я, та, відповідно, не підлягає акредитації (відповідно до постанови Кабміну України від 15.07.1997 № 765), але при наявності належної матеріально-технічної бази, підтвердженої висновком державної СЕС, пенсійним фондом не враховується медичний (лікарський) стаж, а тільки стаж підприємця?

Водночас, таким же лікарям, працюючим в державних, комунальних, приватних медичних закладах, які також підлягають ліцензуванню та/але проходять акредитацію, при виході на пенсію за віком або за вислугу років зараховується медичний стаж (з певними коефіцієнтами або соціальними пільгами), дані про який записаний в трудовій книжці.

2. Хто повинен робити запис до трудової книжки про роботу за лікарським фахом лікарям-ФОП, які працюють не в медичних закладах різних форм власності, а в приватних медичних кабінетах за відповідною ліцензією?

3. Також не отримав відповідь на питання, як вирішити проблему соціальної нерівності лікарів державних, комунальних, приватних закладів охорони здоров’я і приватно-практикуючих лікарів та середнього медичного персоналу, працюючих в приватних медичних кабінетах? Як можна декларувати прагнення створити єдиний медичний простір, європейські реформи, європейські цінності, в т.ч. і розвиток приватного сектору медицини без радикальних змін в правовій площині з цього питання?

Якщо останні два питання не у межах Вашої компетенції, то прошу передати цю частину звернення до відділу по реформуванню охорони здоров’я та/чи до інших компетентних органів державної влади.

Моє бачення, що цю проблему соціальної несправедливості можна вирішити, якщо:
а) законодавчо надати приватному «медичному кабінету» статус медичного закладу без проходження акредитації, оскільки це буде лише дублюванням висновку державної СЕС, яка ґрунтується на затверджених СНіП і ДБН, а відомості про наявність належної матеріально-технічної бази декларуються при ліцензуванні лікаря-ФОП і їх завжди можна легко перевірити. До того ж дерегуляція, скорочення різної дозвільної документації, бюрократичної тяганини вітається владою і є одними із європейських цінностей;

а) визначитися, хто буде робити відповідний запис до трудової книжки лікаря-ФОП (управління ОЗ чи Податкова, чи орган соц.. захисту, чи пенсійний фонд…);

б) законодавчо внести зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення»,
до постанови Кабміну України від 04.11.1993 № 909 «Перелік закладів і установ охорони здоров’я і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років»,
до постанови КМ України від 15.07.1997 № 765 «Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров’я»;
внести зміни до проекту та нарешті прийняти Закон України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування». https://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140505_0.html

23.12.2015 року ______________________ /Бабушкін О.А./

Александр Бабушкин

Сообщение: #3   СообщениеДобавлено: Ср Янв 20, 2016 1:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вчора (19.01.16) тримав відповідь з МОЗ на другий запит щодо пенсій ФОПам.

14.01.2016 №19.1-10-15-Б-14802/285 зв.
для Бабушкін О.А., вул. Київська, 5, кв. 1, м. Чернігів 14005

Міністерство охорони здоров"я України вдруге розглянуло Ваше звернення щодо деяких питань з пенсійного забезпечення лікарів - фізичнихосіб-підприємців і у межах компетенції повідомляє.
МОЗ України погоджується з Вами, що питання зарахування медичного стажу приватно-практикуючим лікарям потребує додаткового нормативного врегулювання.
Інформуємо також, що надані Вами пропозиції будуть опрацьовані при підготовці нормативно-правової бази з реформування системи охорони здоров'я.
Щодо роз'яснення з питань пенсійного забезпечення лікарів - фізичних осіб-підприємців, які здійснюють приватну медичну практику, та підтвердження їх трудового стажу Ви можете звернутися до Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України.

В.о. начальника Укправління координації центрів реформ -/підпис/----------- Л. Карпінська.
Вик.: Золовська Л.П. /телефон/

Александр Бабушкин

Сообщение: #4   СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2016 4:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

№ 04-25/15-39 12.січня 2016 р.

Получил ответ и из ВР сегодня.

Шановний Олександре Аврамовичу!
У Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров"я у межах компетенції уважно розглянуто Ваше звернення стосовно надання роз"яснень з приводу проведення акредитації закладів охорони здоров'я, пенсійного забезпечення лікарів, їх соціального захисту тощо та з відповідними зауваженнями і пропозиціями щодо удосконалення законодавства у цій сфері.
Інформуємо Вас, що Комітет звернувся до Міністерства охорони здоров'я України, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізуєдержавну політику у сфері охорони здоров'я (Положення про МОЗ України, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 267) з проханням надати Вам відповідні роз'яснення з порушених Вами питань та розглянути надані у Вашому листі пропозиції на предмет їх подальшого урахування в роботі МОЗ України.
Про результати розгляду Вашого листа і вжиті заходи Вас має бути поінформовано додатково Міністерством охорони здоров'я України.
Також повідомляємо, що на даний час у Верховній Раді України знаходяться на розгляді наступні проекти законів України, присвячені питанням запровадження автономізації закладів охорони здоров'я:
про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я (реєстр. № 2309а-1 від 17.07.2015 р., поданий народним депутатом України, заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Мусієм О.С.;
проект Закону про статус та діяльність закладів охорони здоров'я, поданий народним депутатом України, членом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я ШИпком А.Ф. (реєстр. № 2463 від 13.10.2015 р.).
З повагою Голова Комітету ---(підпис) --- О.В. Богомолець.

Отфутболили из законодательного органа в МОЗ (ответ уже получил - будут разбираться и, возможно, учтут при реформировании) в исполнительный (МОЗ).
В перечисленных проектах законодательных актов в ВР уже невозможно внести соответствующие изменения, но, возможно, при их обсуждении в ВР этот вопрос кто-то подымет (сомневаюсь, но надеюсь). Законопроекты зависли в ВР с июля 2015 года. Сдвигов ноль. Надежда на слова Президента и Премьера, что реформа здрава в 2016 году будет приоритетной.
Как это проконтролировать?

Александр Бабушкин

Сообщение: #5   СообщениеДобавлено: Вт Мар 15, 2016 4:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Міністерство соціальної політики України

м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

info@mlsp.gov.ua

Копія: ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9
info@pfu.gov.ua

Лікаря (ФОП)
Бабушкіна Олександра Аврамовича
вул. Київська, 5, кв. 1, м. Чернігів, 14005
bab@ok.net.ua
Тел.: 0462-936226
097-0017623

ЗАЯВА

Згідно Закону України "Про звернення громадян" N 393/96-ВР від 02.10.1996 (Стаття 5 в редакції Закону № 577-VIII від 02.07.2015, яка набрала чинності з 28.10.2015, дивись http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр ) прошу надати відповіді:

1. Чи може лікар, після виходу на пенсію за вислугу років, працювати в лікарняних закладах на посаді лікаря і одночасно отримувати пенсію?

2. Чи може лікар, після виходу на пенсію за вислугу років, працювати лікарем, як фізична особа підприємець (ФОП) за ліцензією у приватному медичному кабінеті і одночасно отримувати пенсію?

3. Чому лікар-ФОП, працюючий у приватному медичному кабінеті, який не входить до переліку закладів охорони здоров’я та, відповідно, не підлягає акредитації, не має права виходу на пенсію за вислугу років? І, в той же час, лікарі, середній медперсонал, працюючі по найму (контракту) в державних, комунальних, приватних медичних закладах, які підлягають акредитації (відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 765 "Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров'я") і яким про це робиться відповідна відмітка в трудовій книжці, мають таке право (згідно пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення"). Причому, всі сплачують відповідні соціальні внески в пенсійний фонд, згідно існуючому законодавству, але при цьому порушуються конституційні права тільки лікарів-ФОП при виході на пенсію за вислугу років.

4. Чому при виході на пенсію за віком лікарю, працюючому, як фізична особа підприємець (ФОП) за ліцензією з виду діяльності «Медична практика» в приватному медичному кабінеті, якому не робиться про це відмітка в трудовій книжці, пенсійним фондом не враховується медичний (лікарський) стаж, а тільки стаж підприємця?

5. Чому лікарі-ФОП, працюючі в приватних медичних кабінетах, не відносяться до чиста осіб, що мають право на пенсію за вислугу років, та на пенсію за віком як лікарі, при офіційному декларуванні в відповідних нормативно-правових документах, що ці спеціалісти, ця робота дають право на пенсію незалежно від форм власності або відомчої належності? (Питання соціальної, професійної, трудової справедливості/несправедливості).

Відповідь прошу надіслати за вище вказаною адресою.

З повагою.

11.02.2016 року Громадянин, лікар Бабушкін О.А. (копія звернення з моїм пидписом в доданому файлі)

Получил вчера (14.03.16) ответ из пенсионного фонда на предыдущий запрос.

Пенсійний фонд України
Головне управління пенсійного фонду України в чернігівській області.
Вул. П”ятницька, 83а, м. Чернігів, 15005, тел.:(0462)674-802

29.02.2016 № 267/02/Б-11

Бабушкін О.А.
Вул. Київська, 5 кв. 1
М.Чернігів, 14005

На Ваше звернення, що надійшло з Пенсійного фонду України, головне управління пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії цим особам призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування» в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ст.. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 989/11846 пенсії за вислугу років призначаються у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.
Відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров”я та соціального захисту і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (зі змінами), право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення незалежно від віку після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи, станом на 1 квітня 2015 – не менше 25 років та після цієї дати:
з 01 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
з 01 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
з 01 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
з 01 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
з 01 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
з 01 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
з 01 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
з 01 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
з 01 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:
які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;
1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим – одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:
50 років – які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
50 років 6 місяців – які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;
51 рік – які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;
51 рік 6 місяців – які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;
52 роки – які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;
52 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;
53 роки – які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;
53 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;
54 роки – які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;
54 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1970 року по 31 грудня 1970 року;
55 років – які народилися з 1 січня 1971 року.
Перелік закладів охорони здоров’я, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України 28.10.2002 № 385 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.11.2002 за № 892/7180.
Іншого чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 12.10.2007 № 18-6, Ви маєте право оскаржити прийняте управлінням рішення до органу чи посадової особи вищого рівня або в судовому порядку.

З повагою
Заступник начальника ----------- підпис ------ М.О. Помилуйко

Вик. Петрик А.О. 674-786 000908

Выводы: 1) Если врач уходит на пенсию за выслугу лет - он может продолжать работать в частном врачебном кабинете, получая при этом пенсию!!! Ура. Поскольку частный медицинский кабинет не входит в перечень лечебных учреждений. Однако, такой врач не может работать врачом и одновременно получать пенсию, если он будет работать в частной клинике/лечебном учреждении или в государственном, коммунальном лечебном учреждении по найму/по трудовому договору.
2) МОЗ не включило медицинские кабинеты врачей частных предпринимателей в разряд лечебных учреждений, не посчитав их медиками и этим ограничил их права. Возмутительно!!!
3) Медицинское законодательство очень несовершенное и требует внимания защитников прав медицинских работников всех форм собственности.

Александр Бабушкин

Сообщение: #6   СообщениеДобавлено: Пт Апр 08, 2016 1:03 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ответ из Минсоцполитики:

МІНІСТЕРСТВО
СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
(Мінсоцполітики)
вул..Еспаладна, 8/10, м. Київ, 01601,…
11.03.2016 № 1397/039/161-16
На вх.. № Б-3154/25 від 11.02.2016
Бабушкін О.А.
Вул.. Київська, 5, кВ. 1
м. Чернігів, 14005

Відділом роз’яснювальної роботи з питань пенсійного забезпечення Департаменту пенсійного забезпечення розглянуто Ваше звернення та повідомляємо.
Згідно із пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального захисту за переліком, який визначається постановою Кабінету Міністрів України. Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (із змінами).
Переліком чітко визначені заклади і установи освіти та посади, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років.
Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.
Пенсії за вислугу років призначаються за умови звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі працевлаштування на роботу, що дає право на пенсію за вислугу років виплата такої пенсії припиняється і поновлюється лише після звільнення з такої роботи.
З 2000 року в Україні існує Єдиний реєстр застрахованих осіб, він ведеться в електронному вигляді і містить дані про платежі в Пенсійний фонд України за кожного працівника. Саме по відрахуванням і визначається страховий стаж працівника, згідно з яким потім оформлюється пенсія.
Разом з тим, пенсії за вислугу років призначаються при наявності відповідного спеціального стажу роботи у певних галузях народного господарства, за професіями, посадами. При призначенні таких пенсій право на зарахування окремих періодів роботи до спеціального стажу визначається згідно із записами трудової книжки.

З повагою
Начальник відділу ____ (підпис)_____ А. Шаповал

Кібірьова
289-84-78

Вывод: врачи, вышедшие на пенсию за выслугу лет и теперь, получив лицензию, работающие в своих медицинских кабинетах (не являющимися лечебными учреждениями) как врачи-ФОП , могут получать свою пенсию.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Права медработников Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

Перейти: