Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины Частная медицина и реформа здравоохранения Украины
Форум посвящён вопросам развития в Украине частной медицинской практики

Отслеживаемые темыОтслеживаемые темы   FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 RSSПодписка на новые темы   ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

УКРАЇНСЬКІ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИ ВИХОДЯТЬ НА МІЖНАРОДНІ РУБЕЖІ

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Дерматовенерология
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Александр Бабушкин

Сообщение: #1   СообщениеДобавлено: Чт Мар 04, 2010 3:27 pm    Заголовок сообщения: УКРАЇНСЬКІ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИ ВИХОДЯТЬ НА МІЖНАРОДНІ РУБЕЖІ Ответить с цитатой

УКРАЇНСЬКІ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИ ВИХОДЯТЬ НА МІЖНАРОДНІ РУБЕЖІ

Людмила Дерев’янко,
головний дитячий дерматовенеролог МОЗ України,
доцент кафедри дерматовенерології НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Литовські колеги після вступу Литви до Євросоюзу вже кілька років поспіль їздять навчатися до Швеції. З Україною контакти лише зав’язуються — я і мої українські колеги кілька разів брали участь у роботі конференцій за підтримки Шведського товариства дерматовенерологів.
Виступаючи з доповіддю «Стан дерматовенерології в Україні: проблеми і можливості, минуле, теперішнє та майбутнє» на останньому симпозіумі, я розповіла про історію київської дерматологічної школи, починаючи з XIX століття, та її яскравих представників, які зробили світові відкриття. Ще в ті часи існувала традиція їздити на стажування до відомих європейських клінік. Через війни, голодомор, які випали на долю українського народу у ХХ столітті, робота вітчизняних дерматовенерологів переважно була сконцентрована на боротьбі з епідемією сифілісу та інших венеричних захворювань, а наші контакти із зарубіжними колегами, на жаль, припинилися.
Та й нині заходи щодо контролю інфекцій, які передаються статевим шляхом, є пріоритетними в галузі, оскільки Україна — серед 5 найбільш уражених ВІЛ країн Європи. Тому серед наших першочергових завдань — впровадження нової національної стратегії профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) в Україні. Непокоїть той факт, що за минулий рік зросла кількість вагітних, хворих на сифіліс, і як наслідок — зростання рівня вродженого сифілісу в Україні на 100%. Свого часу у Швеції за рахунок інтеграції програм профілактики ІПСШ/ВІЛ та репродуктивного здоров’я вдалося значно знизити рівень сифілісу в країні — вже багато років там не зафіксовано жодного випадку вродженого сифілісу.
Задля сприяння розвитку дитячої дерматології в Україні я запропонувала шведським колегам стати співзасновниками міжнародної громадської організації «Дерматологи — дітям». Окрім того, оскільки наступний конгрес Європейської Академії дерматології та венерології відбудеться нинішнього року в Швеції (м. Ґетеборг), мені хочеться, щоб більшість українських молодих дерматологів змогла долучитися до них.
У рамках нашого візиту ми з Матильдою Білайте також відвідали дитячий дерматологічний центр у складі дерматологічного відділення Каролінського медичного університету в Стокгольмі, яке, окрім амбулаторного підрозділу, має 15 ліжок для дорослих (це — на 2 мільйони населення). Дитячий дерматологічний центр, яким керує Марія Боме, тісно співпрацює з алергологічним, онкологічним, ревматологічним центрами, а також центрами реконструктивної хірургії, судинних аномалій.
Нам пощастило зустрітися з професором Маріусом Домейкою із найстарішого університету в Швеції (м. Упсала), який керує проектом зі створення європейських рекомендацій з лабораторної діагностики ІПСШ у Східній Європі. Сподіваюся, сучасні методи діагностики сифілісу нарешті прийдуть на зміну архаїчній реакції Вассермана, яку ВООЗ уже давно рекомендує замінити дешевшими та простішими у виконанні тестами.
Щодо планів на майбутнє, то я бачу перспективнішою нашу співпрацю з литовськими колегами, бо Литва до України значно ближче, ніж Швеція. Литовські дерматовенерологи впроваджують сучасні методи діагностики в роботу дерматологічного центру і готові поділитися з нами своїм досвідом. Доктор Білайте виявила бажання приїхати до Києва і поділитися з нами досвідом розбудови сучасної дерматологічної клініки.

ДОВІДКА «ВЗ»
Людмила Дерев’янко нещодавно очолила новостворений дерматологічний центр клінічної лікарні «Феофанія», який складається з консультаційного та стаціонарного підрозділів на 10 ліжок. Наприкінці листопада 2009 року пані Людмила разом з директором Вільнюського дерматологічного центру доктором медицини Матильдою Білайте побувала на симпозіумі з міжнародної співпраці дерматологів у Стокгольмі за участі Шведської агенції з міжнародного розвитку.

http://vz.kiev.ua/med/03-10/10.shtml

Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Дерматовенерология Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

Перейти: